Vi ställer ut på Kista mässan.

Välkommen till monter 47

Fair Media

Den 26-27 mars 2022 är vi tillbaka på Kistamässan!

Den 26-27 mars 2022 mellan 10.30 – 17.00 är det äntligen dags för Fastighetsmässan Köpa Hus Utomlands. Efter två års uppehåll är förväntningarna stora. På mässan träffar du ett stort och brett urval av utställare som visar fastigheter och lägenheter från hela världen samt övrig service som underlättar din fastighetsaffär.
Det är fri entré till mässan, det enda du behöver göra är att ladda ner en gratisbiljett här på hemsidan eller vid mässentrén.

Våra mässor är en marknadsplats för utställare från hela världen som vill marknadsföra sina bostäder till kvalificerade köpare. Utställarna på mässorna består av agenter, fastighetsmäklare och byggmästare som visar boende från olika delar av världen samt andra företag som har med ämnesområdet att göra.

Vi arrangerar även seminarier som är helt gratis för besökarna. Normalt hålls seminarier om hur fastighetsköpet går till i olika länder samt speciella seminarier om skattekonsekvenser vid köp av bostad utomlands och pensionering utomlands. Programmet kommer några veckor innan mässan.

På mässan finns även en restaurang med underhållning av spansk flamencogitarrist.

Vår längtan att efter pandemin återigen få starta upp vår mässa är stor. Troligen finns det ett stort uppdämt behov både hos köpare och säljare att återigen kunna göra affärer. Räntan är låg samt att fastighetspriserna är attraktiva på många håll i världen.

Utställare mars 2022: hittar ni här.

Länder representerade mars 2022: Spanien, Portugal, Italien, Albanien, Cypern, Frankrike, Grekland, Kap Verde, Kroatien, Madeira, Norra Cypern, Thailand och Turkiet.

Seminarieprogram både lördag och söndag:

Sal 1:

11.00 Albanien

12.00 Italien

13.00 Bolån i Spanien

14.00 Frankrike

15.00 Pensionering utomlands

Sal 2:

11.30 Spanien

12.30 Portugal

13.30 Skatter vid utflyttning

14.30 Spanien

15.30 Köpprocessen i Spanien

Sal 3:

11.00 Thailand

12.00 Skandinaviska skolan Costa Blanca Spanien

13.00 Grekland

14.00 Turkiet

15.00 Kap Verde (på engelska)

Uförligare seminarieprogram finner ni här.